Festyn

Odlot na Głuszynie - to był udany Piknik

31 / 07 / 2121 / 00:00
Park przy 31.BLT przy ul. Głuszyna, ul. Silniki

Odlot na Głuszynie - to był udany Piknik

20 czerwca 2021 r. w parku przy ul. Silniki odbył się Piknik Sąsiedzki – ,,Odlot na Głuszynie”, którego współorganizatorem był Festiwal Malta (w ramach projektu Święto Fyrtli).

Działo się dużo! Artystycznie, sportowo, modowo i modelowo! Kosmicznie, odlotowo i ogniowo (a raczej przeciwogniowo – strażacy OSP i WSP)! Hippicznie też! To był piękny letni, słoneczny dzień, gdzie w ładnej scenerii zieleni drzew i krzewów parku osiedlowego można było sobie usiąść przy stoliku lub odpocząć na specjalnie przygotowanych pufach. Dzieci ze szkoły i przedszkola zaśpiewały, zatańczyły i przygotowały pokaz mody. Lokalni artyści zaprezentowali swoje prace malarskie (obrazy olejne i igłą haftowane) oraz talenty muzyczne. Były pokazy sportowe, taniec Zumby, wystawa modeli samolotów, warsztaty origami, wspólne zdjęcie z drona oraz inne atrakcje. Nie zabrakło stoisk z jedzeniem i piciem, za co dziękujemy właścicielom firm. Piknik zakończył się występem zespołu Fanfara Awantura.

Organizatorzy i mieszkańcy nie zawiedli, jedni dopinali wszystko na ostatni guzik, drudzy stawili się tłumnie i wspaniale się bawili. I o to chodziło, tego nam było trzeba po 3.fali pandemii.

Organizatorzy: Festiwal Malta, 31. BLT, klub sportowy LOTNIK 1997, SP Nr 53, Przedszkole ,,Ikarek’’, OSP na Głuszynie i WSP, AWF Trener Senioralny, Towarzystwo Krajoznawcze Krajobraz, Rada Osiedla Głuszyna. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Galeria